دستورالعمل مصرف استفاده از ظروف گرانیت و سرامیکی

مواردی که رعایت آنها در حین استفاده ضروری است :

قبل از استفاده : داخل ظروف از پوشش سرامیک می باشد. حتما قبل از اولین استفاده داخل ظروف را با آب گرم و به نرمی بشویید و سپس برای یکبار تمام داخل ظروف را با مقداری روغن به خوبی آغشته نمایید تا آماده ی استفاده گردد. 

در حین پخت : زمانی که مواد غذایی درون ظروف کم می باشد ، حرارت شعله را بسیار کم نمایید و دقت نمایید که شعله و حرارت متناسب با کف ظرف باشد و به هیچ عنوان به بدنه ظروف سرایت نکند. حتما باید از کفگیرهای پلاستیکی و چوبی مخصوص ظروف نچسب و سرامیکی استفاده نمایید. اگر هرگاه مواد غذایی در زمان پخت بنا به هر دلیلی بسوزد و یا به داخل تابه یا قابلمه بچسبد ، جهت جداسازی آن از ظروف ابتدا آب داغ را برای مدتی درون ظرف ریخته و سپس با اسفنج نرمی کف ظرف را تمیز نمایید. دقت نمایید به هیچ عنوان از اسکاچ زبر و یا وسیله های تیز جهت تمیز کردن ظروف استفاده نگردد.

نکته بسیار مهم : 

1) جهت عملکرد بهتر خاصیت نچسبی این محصولات بهتر است قبل از قرار دادن مواد غذایی در ظرف ، حتما از داغ بودن روغن اطمینان حاصل نمایید

2) مواد غذایی که قبل از پختن شسته می شوند ، حتما باید خشک شوند . زیرا خیس بودن مواد غذایی در هنگام سرخ کردن و تفت دادن ، موجب چسبیدن آنها به سطح ظروف می گردد. 

3) برخلاف گفته بسیاری از افراد و برخی فروشگاه دارها این نوع ظروف نچسب به هیچ عنوان ضد خش نبوده و می تواند با هر گونه وسیله ی زبر و تیز خراشیده شده و آسیب ببیند.

4) مواد غذایی را بدون روغن سرخ نکنید. این کار موجب از بین رفتن خاصیت نچسبی ظروف می شود. 

5) ظروف نچسب (سرامیک و گرانیت)  را هیچ گاه درون ماشین ظرفشویی قرار ندهید ، در غیر اینصورت عمر مفید محصول بسیار کوتاه خواهد بود . حتما جهت تمیز نمودن ظروف سرامیکی از اسفنج نرم و مایع ظرفشویی استفاده نمایید.

 

                                               برای مشاهده ی ظروف سرامیک و گرانیت کلیک کنید