دستورالعمل استفاده از زودپزها

طرز استفاده اولیه صحیح :

قبل از اینکه دیگ زودپز را برای اولین بار مورد استفاده قرار دهید ، آنرا به دقت بشویید. جهت براق ماندن ظروف استینلس استیل ، توصیه می شود پیش از استفاده برای اولین بار مقداری شیر داخل ظرف جوشانده و دور بریزید(حدود 1 تا 2 لیوان شیر و 2 تا 3 لیوان آب کافی است) ، که این قائده ایست کلی برای براق ماندن ظروف استینلس استیل. توجه داشته باشید قسمت براق بیرونی دیگ را با ابر و وسایل نرم بشویید و از سیم ظرف شویی استفاده نکنید.

 

علائم حک شده بر روی سوپاپ و اطراف آن ، جهت استفاده از زودپز :

 

الف) دسته سوپاپ : بر روی سوپاپ به جهت سهولت در گرداندن سوپاپ یک برآمدگی و دسته کوچکی وجود دارد که با انگشت بتوان سوپاپ را گرفته و در جهت دلخواه گردش داد.

 

 

ب) راهنمای نوع پخت : روبروی دسته سوپاپ یک علامت پیکان ( →) کوچک جهت راهنمایی مصرف کننده برای مدت و نوع پخت غذا حک شده است.

 

 

ج ) علامت بخار و Free : قبل از باز کردن درب زودپز حتما باید علامت پیکان ( →)  را در مقابل Free قرار داد و از عدم وجود بخار درون زودپز مطمئن شده ، سپس اقدام به باز کردن درب زودپز نمود.

 

 

د ) علامت Prog2 , Prog1 : پس از به جوش آمدن محتویات زودپز و خروج بخار از سوپاپ بسته به نوع غذا ( نرمی یا سختی مواد ) علامت پیکان( →) سوپاپ را در مقابل prog1  یا  prog2 قرار می دهیم . جهت مواد غذایی نرم ( سبزیجات ، گوشت مرغ و ماهی ) prog1 و جهت مواد غذایی سخت ( گوشت قرمز ، نخود ، لوبیا و ... ) prog2 را در نظر می گیریم .

 

( توجه به این نکته لازم است که علامت پیکان ( →) برای prog2 کمی پایین تر از علامت گوشت کلیک کرده و قرار می گیرد ) .

 

مدت زمان پخت غذا : بسته به نوع غذا ، مدت زمان پخت ( که از لحظه خروج بخار همراه با صدا از سوپاپ محاسبه می گردد )  12 الی 60 دقیقه می باشد.

 

طرز استفاده :

 

پس از قرار دادن مواد غذایی درون زودپز و اطمینان از بسته بودن درب ، زودپز را بر روی شعله تند اجاق ( متناسب با کف زودپز ) قرار داده و دقت شود که شعله به کناره دیگ و دسته ها سرایت نکند.

 

بهتر است سوپاپ ابتدا در حالت free باشد و پس از جوش آمدن آب و خروج بخار ، سوپاپ را در جهت عقربه ساعت گردانده و با شنیدن صدای کلیک ، علامت راهنمای ( →) را بر روی prog1 یا prog2 ( بسته به نوع ماده غذایی ) قرار دهید .

 

پس از چند ثانیه و بعد از شنیدن صدای خروج بخار از سوپاپ ، زمان پخت آغاز می شود. در این لحظه جهت کاهش هزینه ، شعله را اندکی کم نمایید.

 

پس از اتمام زمان پخت و قبل از باز کردن درب زودپز ، سوپاپ را در خلاف جهت عقربه ساعت گردانده و علامت راهنما( →) را به حالت خروج بخار ( free) قرار داده و از عدم وجود بخار در زودپز اطمینان حاصل نموده و سپس اقدام به باز کردن درب زودپز نمائید.

 

توجه : برخی از مواد غذایی دارای لعاب و کف می باشند . از قرار دادن و پختن اینگونه مواد درون زودپز ، که موجب خروج ذرات غذا و کف از درون سوپاپ و یا انسداد مسیر خروج بخار می گردد ، جدا اجتناب نمائید ( در صورت ناچاری و ضرورت به مقدار خیلی کم از اینگونه مواد استفاده کنید ) . این مواد عبارتند از : لپه ، برنج ، بلغور ، جو پرک ، جو پوست کنده و ... .

 

 

دلیل نپختن غذا در زمان مقرر خروج بخار و فرار آن می باشد .

 

دلایل خروج بخار :

 

الف ) شل بودن مهره زیر سوپاپ : با مشاهده خروج بخار از زیر قسمت پلاستیکی نصب شده بر روی درب زودپز و عدم فشار بخار در داخل زودپز ، ابتدا از محکم بودن مهره نگهدارنده سوپاپ مطمئن شوید . به این صورت که با دست تا حد امکان آنرا محکم نمائید . در صورت عدم رفع مشکل پس از محکم شدن مهره سوپاپ ، به خدمات راسل مراجعه نمایید.

 

ب ) خرابی واشر : در صورت مشاهده خروج مداوم بخار از زیر درب و کناره های زودپز با خدمات تماس گرفته و جهت رفع مشکل به خدمات مراجعه نمایید.

 

توجه : جهت سلامتی و افزایش طول عمر واشر زودپز ، از قرار دادن درب زودپز بر روی دیگ خودداری نموده و آنرا در محلی دیگر نگهداری نمایید. می توانید واشر را از محل خود خارج نموده و درون دیگ زودپز نگهداری کنید.

 

دقت : هر چند ماه یک بار سوپاپ زودپز را باز کرده و خیلی خوب تمیز نمائید. به این صورت که مهره زیر سوپاپ را باز و بعد سوپاپ را بصورت پیچی ( از وسط )  دو تکه نموده و چربیهای درون سوپاپ را با مایع ظرفشویی و فرچه شستشو نموده ، مجددا دو قطعه سوپاپ را به یکدیگر متصل کرده و پس از قرار دادن در جای خود ، مهره زیر آنرا به دست بسته و سفت کنید.

 

برای مشاهده زودپزها کلیک نمایید